تبلیغات
نكته - شبهات قمه زنی4
شبهه
شما می گویند قمه زنی به دلیل اینکه غیر مسلمانان و اهل سنت مسخره می کنند حرام است خوب اگر این طور باشد حجاب حرام است چون غیر مسلمانان مسخره می کنند و سینه زنی هم حرام است چون اهل سنت مسخره می کنند


پاسخ شبهه:
ادامه مطلب


اولاً : قمه زنی ذاتاً با مفاهیم اسلامی مغایر است و عملی است که به خودی خود مباح است .
ثانیاً : میان مسخره نمودن ذات اسلام یعنی واجبات و محرمات با مسخره نمودن امور مباح متفاوت است . در واجبات و محرمات ضرورت ایجاب می کند که بر موضع خود تأکید کنیم و اصرار ورزیم ولی در امور مباح وضع فرق می کند ، گاهی که یک امر مباح مایع دستاویز دشمنان برای تمسخر اسلام و مسلمین می شود وظیفه هر فرد مسلمانی است که از اینگونه اعمال کناره گیری نماید .
قرآن با صراحت برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان و مخالفان به مومنان توصیه می کند که حتی از گفتن یک کلمه مشترک که ممکن است دشمن از آن معنی دیگری برداشت کند ، پرهیز کنند(تفسیر نمونه ، ج 1 ، ص 385) .
ثالثاً : موضوع وهن قمه زنی تنها به تمسخر کفار ختم نمی شود بلکه تأثیرات سوئی که بر افکار و عقاید مسلمانان و غیر مسلمانان می گذارد نیز شامل می شود . این عمل موجب پیدایش دیدی خرافی نسبت به اسلام از سوی غیر مسلمانان و همچنین شک در تعالیم اسلامی برای برخی مسلمانان خواهد شد .
رابعاً : وظیفه ماست که از اسلام دفاع کنیم ، معیار سلامت و قداست هر عملی همین است . التزامی نیست که در زندگی خود با امور زائد و تحریف شده هماهنگ شویم چه رسد به اینکه بخواهیم از آنها دفاع کنیم . اگر بخواهیم دین ، تبدیل به تقالید و عادات بی ارزش نشود و ارزش فکری و عقلی خود را حفظ کند ، راه همین است (گامهای در راه تبلیغ ، ص 274 ).طبقه بندی:
نگارش در تاریخ سه شنبه 13 بهمن 1388 توسط علی | نظرات ()
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از عقاید چه کسی پیروی می کنید؟نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ